Fizika háziban valaki segítene?


[link]

Valaki ezt eltudná magyarázni ? mert ez benne lesz a holnapi dogában, és egyáltalán nem értem, csak így nézek, hogy wat ?!

köszönöm előre is



2017. ápr. 6. 19:20
 1/4 Arp Du ***** válasza:
100%

A csónak hátra mozdul, sebessége a lendületváltozásból számolható:

a gyerek lendület változása 50kg *4m/s= 200 kg*m/s

Mivel a rendszer összes lendülete nem változik (lendület megmaradás törvénye),

a csónak lendület változása ugyanekkora, de ellentétes irányú.

v csónak sebessége: 200 kg*m/s= 200kg *v

v= 1 m/s

Ugyanakkora nagyságú lendület a nehezebb csónakot csak kisebb sebességgel tudja viszza "lendíteni".

2017. ápr. 6. 20:41
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. ápr. 6. 20:46
 3/4 Arp Du ***** válasza:

a) előre ugrik a folyás irányába

csónak sebessége v= 2-1 m/s (2 m/s-mal sodródik alapból, de visszalöki 1 m/s-mal)

gyerek sebessége v= 2+4 m/s (2 m/s-mal sodródik, ehhez adódik hozzá az ugrás)

b) hátra ugrik

csónak sebessége v= 2+1 m/s (sodródik +előre löki)

gyerek sebessége v= 2-4 (sodródik -hátra ugrik)

2017. ápr. 6. 20:49
 4/4 Arp Du ***** válasza:
szívesen
2017. ápr. 6. 20:51