Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 5 g bárium-klorid és 1 cm^3...

5 g bárium-klorid és 1 cm^3 tömény kénsav (95%; 1,84 g/cm^3) összemérésével mennyi bárium-szulfátot kapunk? - Mit nem vettem észre?

Figyelt kérdés

felírtam a reakcióegyenletet:

BaCl2 + H2SO4 -> BaSO4 + 2 HCl

m(BaCl2) - M(BaCl2) -> n(BaCl2) -> n(Ba^2+)

V(kénsav) - "ró"(kénsav) -> m(kénsav) -> m(tényleges kénsav)= m(kénsav)*0,95, majd ismervén a kénsav moláris tömegét -> n(kénsav) -> n(SO4^2-)


eddig jól csináltam? mert nekem logikusnak tűnik ez a levezetés, de nem jön ki a megoldás a mólok ismeretében sem... :/ ami amúgy 4,162 g

Ha tudnátok legalább abban segíteni, hogy hogyan tovább, vagy, hogy mit hibáztam, azt nagyon megköszönném! :)



2017. ápr. 8. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Jónak néz ki, ami kijött mól azt szorozd be a bárium-szulfát moláris tömegével, nekem 4,16 g lett.
2017. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Arp Du ***** válasza:

Ba^2+ 0,024mol

SO4^2- 0,017mol

0,017mol BaSO4 (hiába van több Ba, ennyi mert a szulfát elfogy)

2017. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!