Egy irodában naponta átlagosan 50 oldalt nyomtatnak.1 nyomtatópatron 480 oldal nyomtatásához elegendő. Egyszerre annyi nyomtatópatront rendelnek, amennyi 60 munkanapra szükséges. Mennyit fognak fizetni, ha 1 nyomtatópatron ára 6450 Ft?

Ezzel a kérdéssel fordulnék hozzátok, aki tudja a megoldást azt kérem írja le, és mondja el hogy jött ki az eredmény

2017. ápr. 9. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol akadtál el? Nem sikerül felismerni hogy a napi mennyiséget kell a patron kapacitásához mérni és felszorozni az összidőhöz? Vagy pedig a 60 napi mennyiséget a patron kapacitásához mérni? Ez még egyszerűbb, mert ahányszor megvan a kapacitás a 60 napi adagban, annyi patron kell. Majd annak az ára.


És ez még mindig csak szorzás vagy osztás. A szöveges feladat lényege hogy kigyűjtöd az információt és azzal számolsz.

2017. ápr. 9. 10:32
 2/9 A kérdező kommentje:
Az eredmény mennyi? Mert nekem 40312,5 jött ki az jó?
2017. ápr. 9. 10:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
HA 6,25-tel szorzol akkor jó (matematikailag). De az lenne logikus hogy nem tudsz +0,25 patront venni, tehát 7 egészre van szükséged.
2017. ápr. 9. 10:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez hogy jött ki?
2017. ápr. 9. 10:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen jó lett köszi, az eredmény 45150
2017. ápr. 9. 10:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Látod meg tudod csinálni, ha foglalkozol vele.
2017. ápr. 9. 10:43
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 50*60=3000 és 3000/480=6,25 de nem lehet venni 0,25-öt ezért 7 és 7*6450=40150
2017. ápr. 9. 10:43
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Na ezért kell lézernyomtatót venni.
2017. ápr. 11. 00:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: :-DDDDDDDDDD
2017. aug. 12. 11:19