Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ápolástudomány beadandó,...

Ápolástudomány beadandó, holnapra Valaki?

Figyelt kérdés

Az lenne a feladat ápolástudomány órára, hogy beadandót kell készíteni 1-2 oldalba (A/4-es)

Ez alapján: 5 éves kislány bárányhimlős,lázas,kiütéses,étvágytalan,nagyon szeret játszani,2 éves kistestvére van,családdal él a 92 éves dédi

És meg kell tervezni az önellátási igények kielégítését OREM szerint

Itt van pár link, ahol benne van Dorothea Orem

[link]

[link]

Ezek alapján kellene megcsinálni

Én nem tudok neki állni, mert nem értem, nem tudok ilyeneket összerakni

Légyszives valaki segítsen, holnapra kellene beadni



#házi feladat #beadandó #önellátás #ápolástudomány #Dorothea Orem #ápolási modell
2017. ápr. 9. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt ma adták fel?

"Én nem tudok neki állni"

Miért?

"mert nem értem"

Mit nem értsz?

"nem tudok ilyeneket összerakni"

Akkor sanszos, hogy nem "kell" neked ezt a sulit elvégezni!

2017. ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Arp Du ***** válasza:

Bevezetés: írd le a kislány helyzetét, ki Orem és mi a nézete az önellátásról (ezt részletesen is leírhatod közben meg is tanulod valamennyire).

Írd le egyenként az önellátási igényeket (lásd az 1.link utolsó pontja), és mindegyikhez hogy mit tud tenni a kislány, a testvére, a dédi, a szülők. (pl. levegő-szellőztetés,séta; folyadék-gyógytea,kedvenc ital; ürítés-egyedül tudja használni a WC-t; tevékenység:játék testvérrel,mese dédivel...)

Írhatsz arról, egy 5 éves kislánynak milyen fejlődési igénye van. És a betegségeinek milyen igényei vannak.

Összefoglalás: van esély a gyógyulásra.

Remélem neki tudsz állni.

2017. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!