Hogyan kell ezt az egyenletet megoldani?

lg(x-3)=3
2017. ápr. 26. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

ezt így nem szokás kiírni de segít a megértésben: lg=log10 , tehát log10(x-3)=3 - nál alkalmazzuk a következő azonosságot: loga(b)=c <--> a^c = b ; tehát nálunk 10^3 = x -3 ->>>> 1000 = x - 3 ->>>>>> 1003 = x

/ érettségi példákat esetlegesen nézz rá, mert ha jól rémlik szokták kérni , hogy írj oda egy csodálatos "mondatot" /

2017. ápr. 26. 17:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! ment a pir.. zöld kéz!:D
2017. ápr. 26. 17:56