Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 108 négyzetméteres teret hány...

108 négyzetméteres teret hány 3 méter széles szőnyeggel lehet befedni?

Figyelt kérdés

Ugye 3 méter széles. De ezt nem értem. Mert lehet akár 1 millió méter széles is.. ha az olyan vékony mint a cérna mit kezdek vele... nem 3 négyzetméteres?

Vagy hogy van ez?

108 / 3 = 36

De 36 három méter széles szőnyeg lehet bármilyen vastag...

Hülye vagyok. Segítség :(


2017. máj. 3. 19:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, a kérdés nem ad elég információt egy egzakt valaszhoz.
2017. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

A szőnyeg vastagságát ne nézd, nem arra kiváncsi a feladat, hogy hány m^3 szőnyeget akarsz leteríteni.

A szőnyeget általában egy rétegre helyezzük a leborítandó felületre. (még életemben nem láttam többszörösen rétegelt szőnyeget)

Mivel egy rétegnek tekintjük, így ezzel nem kell foglalkoznod. Egy egyszerű területképlettel számold ki, tehát 108/3.

2017. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Vastagságát?

Úgy értem hogy ugye a szélessége még csak 1 dimenzió. Egy szőnyeg pedig 2 dimenziós. Ugye szélesség és hosszúság. De itt csak szélesség van megadva. :S

2017. máj. 3. 20:22
 4/22 crudy ***** válasza:
A feladat tenyleg nem ad eleg informaciot de ha pl erettsegin ezt kapnam en azt valaszolnam h mivel csak egy adat van megadva a szonyegbol igy szabalyos negyzetnek tekintem. Igy 108/(3×3) amire ki is jon egy egesz szam.
2017. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Biztosan úgy van megfogalmazva a feladat, ahogyan te itt leírtad a kérdést ?? Ráadásul a tér az valóban 3 dimenziós, a terület meg csak 2.
2017. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Van egy olyan képlet, hogy: T= a*b

Ahol a T a területet jelenti, az a mondjuk a szőnyeg szélességét jelöli, a b pedig a hosszúsága a szőnyegnek. Így mivel ismered a szélességét (3m) és a területét (108m^2) ki tudod számolni.

Ennek a képletnek a megmagyarázásába nem megyek bele, majd másodikban lesz róla szó.

Mint említettem, a vastagságát ne nézd, valami már kapiskál, hisz a szőnyeget 2D-s ként emlegetted. A szőnyeg valójában 3D-s, de ebbe most ne menjünk bele, de ebben a feladatban 2D-s ként kell értelmezni, vedd úgy, mintha a szőnyeg pl festék lenne. (talán könnyebb)

2017. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Emberek, nem vastagságra gondolot, hanem hosszra. A fő kérdésből jelneleg csak annyit tudunk meg, hogy egy szőnyeg 3m széles és ez lehet akár 1cm hosszú és vagy 1 millió m hosszú gongyöleg. A vastagság suta szóhasználat volt a kérdező részéről, de alapvetően a kérdésben nicns elég információ a megválaszolásához!
2017. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Egy tanterem oldalai 12 és 9 m hosszúak.

1.)Hány méter szegély kell a műanyagpadlóhoz ha az ajtónak 110 cm kimarad?

2.) Hány Négyzetméter műanyagpadló kell a befedéshez?Az üzletben 3m széles műanyagpadló vásárolható.

3.) Ebből hány méter kell megvásárolni?


Ez a feladat. A tanár adta. Akkor hülye volt? Mert tesitanár, csak helyettesített.

2017. máj. 3. 21:07
 9/22 crudy ***** válasza:
És nyilván az se jó megoldás h a tér területét a szőnyegével egyenlőnek feltételezzük mert akkor a válasz egyszerűen egy. Ez nem jellemző ezekre a matek példákra
2017. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha a hossza több millió csillió billió trillió centi lenne, akkor a területe nem lenne 108m^2. Minden benne van, ha nem nézzük azt a részt, hogy hány 3 méter széles szőnyeg kell stb. ami nyilvánvalóan elírás. De, ha esetleg tényleg ennyi van, akkor tekintsd úgy mint 3x3 méteres szőnyeget, így ha minden igaz kerek lesz a végeredmény is.
2017. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!