Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy jön létre az elektromos...

Hogy jön létre az elektromos áram? Vagy hogyan keletkezik?

Figyelt kérdés
Nem tudom jól tettem fel e a kérdést és azt sem,hogy jó kategóriába írtam e ,de erre kíváncsi vagyok. Szemét égetésével jön létre ?

2017. máj. 5. 17:12
 1/8 Minekvan ***** válasza:
égés-hő-gőz-turbina-generátor-elektromos energia.
2017. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval valamit el kell égetniük ahhoz,hogy hőt kapjunk. Mit szoktak égetni ?
2017. máj. 5. 18:58
 3/8 Minekvan ***** válasza:
szenet, földgázt, fa hulladék, szalma, szemetet, egyéb szénhidrogén származékot.
2017. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2017. máj. 5. 19:21
 5/8 acelsziv ***** válasza:
Akkor mondjátok már el hogy víz vagy szélerőműben mit égetnek...
2017. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Minekvan ***** válasza:
0%
5) a vízerőműben tömény vizet égetnek és a szélerőműben egy hatalmas ventilátorral szelet fújnak és megpörgetik a vitorlákat, ha erős a szél ,akár többet is.
2017. máj. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 acelsziv ***** válasza:

Látom előtört a hülyeség...

Kérdező: A manapság legelterjedtebb formája az áramtermelésnek a generátoros váltóáram termelés. A fotoelektromos úton egyenáramot előállító napelemekre most nem térnék ki.

Az alapja az egésznek az a megfigyelés volt, hogy az árammal átjárt vezető körül mágneses tér van. Ez viszont fordítva is igaz. A mágneses térbe helyezett vezetőben áram keletkezik.

A generátorban egy forgó mágnes és egy - vagy több - jókora tekercs van. A mágnes forgatása válakozó mágneses mezőt hoz létre, amely hatására a tekercsben áram indukálódik. Ez az elektromágneses indukció.

Itt a melós rész a generátor megforgatása. Ez történhet szélturbinával, vízturbinával - vízerőmű. Ráengedik a turbinára a vizet és így hajtják meg a generátort.

Illetve gőzturbinával. Ehhez kell vizet melegíteni.

Na itt égetnek különböző dolgokat. Szemetet, szenet, fát, pelletet, pakurát, gázt stb. Illetve itt is van naperőmű ahol tükrökkel koncentrálják a napenergiát egy pontba és úgy forralják a vizet.

És persze ott az atomenergia ami szintén ara épít, hogy a radioaktív fűtőelemek bomlása közben termelődött hővel forralnak vizet és forgatják a turbinákat.

2017. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mennyire környezetszennyező ez,hogy szemetet és egyebeket égetnek ?
2017. máj. 6. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!