Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen messze van az origó az...

Sacsilla kérdése:

Milyen messze van az origó az y=1/2x+3 egyenestől? Nem tudom levezetni a feladatot, mert nekem csak tört értékek jönnek ki? Kellene a levezetés, mert mindig belegabalyodok

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Majd ha jó témakörbe teszed fel a kérdést.

Ez ugyanis nem tudomány, hanem házi feladat.

2017. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen képlet, hogy pont és egyenes távolsága. Ezt is lehet alkalmazni, de mivel én ezt nem tudom fejből (a függvénytáblázatban biztos benne van, illetve fél perc alatt megtalálhatod az interneten), én meghatároznám az egyenes normálvektorát, ebből és a pont (az origó) koordinátáiból kifejezném annak az egyenesnek az egyenletét, amelyik merőleges az egyenesre és átmegy az origón, meghatároznám a két egyenes metszéspontjának koordinátáit, majd kiszámolnám a két pont távolságát - ha nem tanultad még az egyenes és pont távolságának képletét, akkor szerintem iyen megoldást várnak tőled.
2017. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tört érték miért gondolod, hogy rossz?

Hogyan kezdted el megoldani?

Ha nagyon nem tudod, hogyan kezdj neki, akkor kezdj ez egy derékszögű háromszöget keresni. Javaslom az origó-(0,3)-(x,1/2x+3) pontok által kirajzolódót. Így ismert 2 pont, egy oldal, az 1/2 meredekség miatt mind a három szög. Ezekből már ki tudod számolni?

2017. máj. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!