Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ilyen bonyolult lenne egy...

Ilyen bonyolult lenne egy ötödikes matekpélda? Segítségre van szükség, nincs mese.

Figyelt kérdés

Váltószámos példákról van szó, a feladat kész is van, de ki kell egészíteni a megállapításokat...


Ahányad része az új mértékegység a réginek,..........lesz a hozzá tartozó mérőszám.

Ahányszor .............. mértékegységgel fejezünk ki egy mennyiséget, ............ része lesz a hozzá tartozó mérőszám.



#hányad #Megállapítás alkotása #annyiszor #annyiad #annyiszorosa
2017. máj. 10. 20:29
 1/8 anonim válasza:
50%
Így nem tudom, de írjátok be a keresőbe a tk nevét és hogy megoldások. Le lehet tölteni, úgy tudom.
2017. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hihihi. Egyszerűbb lenne, de ez egy fénymásolt lapon van. Nehogy lehessen lesni.
2017. máj. 10. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
mindjárt válaszolok neked, csak idő, amíg leírom...
2017. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó...az Isten áldjon meg.....
2017. máj. 10. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ezeket mindig lefordítom konyhanyelvre, és konkrét példára, úgy kézzelfoghatóbb, és könnyebb végiggondolni. Nektek is javaslom.


1. Ahányad része az új mértékegység a réginek,......lesz a hozzá tartozó mérőszám.


Van 1 kg lisztem. Ha beleöntöm a mérőedénybe, 10 dekának fogja mutatni. A deka az a kiló tized része, a nevében is benne van.

Vagyis akkor: az új mértékegység, a deka, 1/10 része a réginek, kilónak, a mérőszám közben a 10-szeresére nő, 1 kg-ból 10 dkg lesz.

Vagyis:

Ahanyad része az új mértékegység a réginek, annyiszorosa lesz a hozzá tartozó mérőszám A RÉGINEK. (ez nincs ott, de írd utána, mert így korrekt.)



2. Ahányszor ...... mértékegységgel fejezünk ki egy mennyiséget, ...... része lesz a hozzá tartozó mérőszám.


Van 1 liter tejem. Ha ezt megint kiöntöm a mérőpohárba, 10 decinek fogja mutatni. 1 liter az 10 deciliter.

Ha én azt mondom 1 liter tejre, hogy 10 deci, akkor egy 10-szer kisebb mértékegységgel (dl) fejezem ki a tízszer nagyobbat (l). De a mérőszám 10-szer nagyobb lesz ezáltal, 1 helyett 10.

Vagyis: Ahányszor nagyobb mértékegységgel fejezünk ki egy mennyiséget, annyiad része lesz a hozzá tartozó mérőszám az eredeitnek.

2017. máj. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon, nagyon köszönöm.
2017. máj. 10. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5, jól magyarázol, de 1 kg nem 10 dkg, hanem 100.
2017. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igaz :)
2017. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!