Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom az excelt és az...

Nem tudom az excelt és az accest hasznalni?

Figyelt kérdés

abszolut nem megy, egy hét múlva érettségi.. hogy tudnám megtanulni?

nem értem a függvények logikáját.. az excelben. HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP



2017. máj. 11. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
egy hét alatt sehogy
2017. máj. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Youtubeon vannak fent érettségi megoldások. Én azokat nézegetném...

1 hét alatt az acceshez nem is nagyon nyulnék hozzá. Excelben az alap dolgokat tudjad + a formázások (arra is jár pár pont).

Gondolom nem 5-ös a cél... Wordot is vágjad rendesen és akkor hármas érettségi még meglehet (attol, hogy az excel és acces nem is nagyon megy). Sok sikert! :D

Én innen készültem fel: [link]

2017. máj. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok,mi órán sem foglalkoztunk az Accesszel, így ahhoz elég sötét vagyok,de az Excelben is csak az alap függvényeket vettük. Nem készítettek fel tökéletesen,így most eléggé tartok tőle. A szóbelitől még jobban,mert olyan dolgok vannak benne,amikről még nem is hallottam.
2017. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Excel-hez ő nagyon érthetően magyarázza el a dolgokat: https://www.youtube.com/watch?v=JPJ9fKf0Ucw


Acceshez meg marad, amit az első linkelt.

2017. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a Word nagyon jól menjen, az az egyik legtöbb pontos.

Weblap, PPT ilyen szinten szerintem nem fog gondot okozni.


Az adatbáis /Acces a legnehezebb szerintem, ahhoz viszonyítva, hogy ezért jár a legkevesebb pont.

Emiatt, ha csak az adatbázis nem megy, még lehet 4-es, 5-ös az érettségid.

De azért az importálásokat csináld meg, ahhoz nem kell tudás - de pont jár érte.


Az Excelben mi nem megy?

Van néhány függvény, ami ismerned kell.

Gyakran csak egy a 4 alapműveletet kell elvégezni.


Magát a számítás menetét nem tudod vagy azt, hogy milyen függvényt kéne használni?


Egyébként ennyi idő alatt nem lehetetlen felkészülni, csak akarás kérdése.


Ha kell segítség, szívesen tudok konkrétan is tanácsokat adni.


Én tavaly csináltam közepet, idén emeltezek belőle.

2017. máj. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia. Én is idén érettségizem infóból. Csináltam régbbi feladatsorokat, és az excelben gyakorlatilag 7-8 függvénnyel meg lehetett oldani az összes feladatot (min, max, szum, átlag, darab, hol.van, index, darabteli). Ezekkel max 1-2 pont veszteséggel meg tudtam csinálni. De lehet én fogtam ki könnyű feladatokat.

Szerintem ha ezeket megérted, megtanulod, akkor nem lesz gond. Valaki írta, hogy a formázást nézd még át, az tényleg fontos lehet, és nem is nehéz.

Az access kicsit nehezebb, főleg ha több tábla van. De az csak 20 pontot ér, úgyhogy ha nem az 5-ös a cél, akkor szerintem inkább koncentrálj a többire. Persze itt is változó, volt olyan feladatsor, amit 15 perc alatt meg lehet oldani, de van olyan, ahol sokat kell gondolkodni. Az importálás és a 2. feladat jellemzően elég könnyű, az biztos menni fog.

Hajrá :)

2017. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek! az excelben azt nem ertem hogy mikor melyiket hasznalom.. pl darabteli fkeres hol van meg ilyenek... meg negyzetesatlag harmonikus ... egy nagy kupac kakkernak erzem magam 😅
2017. máj. 13. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!