Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Soha nem használtam még...

Soha nem használtam még Excelt, de szeretném megtanulni jól használni. Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

Word, ppt-t használtuk suliban, de az Excel teljesen kimaradt, azt se tudom pontosan, mire való.

Tudom, hogy táblázat kezelő, tudom, hogy nagyon megkönnyíti az életet, de mást nem tudok róla. Mivel érdemes kezdeni vele? Mi alapján?


2017. febr. 3. 00:10
 1/2 Hominida ***** válasza:
53%

Vegyél valami könyvet róla egy antikváriumban. Az Excel lényege húsz éve nem változott, vagyis indulásnak bármi jó lesz. Az a lényeg pedig az, hogy a táblázat celláiba beírhatsz számokat, más celláiba pedig olyan képleteket, amelyek a számokkal kitöltött cellák tartalmából számítanak ki valamit, például az átlagukat. Amikor valamelyik számon változtatsz, az Excel azonnal újraszámolja az összes képletet, és azokon a helyeken automatikusan az aktuális érték fog megjelenni.


A többi arról szól, hogy a táblázatot hogyan tudod kipofásítani, szegélyekkel, színekkel stb.


A harmadik rész pedig az, amikor a kitöltött cellák alapján – lehetnek azok kézzel kitöltött vagy számítás eredményeként születettek – mindenféle diagramot lehet rajzoltatni, amelyek szintén mindig újraigazodnak az aktuális értékekhez; fél könyvet megtölt, hogy hogyan lehet azok között válogatni, színezgetni stb.

2017. febr. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30%
Található róla sok leírás. Akár video is. pl ncore-on is van, ha tag vagy.
2017. febr. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!