Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kaptunk fel háziolvasmányt...

Kaptunk fel háziolvasmányt aminek cime Vörös és fekete, el is olvastam, de nem sokat értettem belőle, és kaptunk fel kérdéseket, és nem tudok válaszolni?

Figyelt kérdés

1. A cim jelentése!

2. A főszereplő Julien Sorel jellemzése!

3. Vonj párhuzamot De Renalné és Mathilde között!

Ezek a kérdések vannak



2017. máj. 11. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
kamu.. biztos hogy nem olvastad el.. ha elolvastad volna, akkor amennyiben nem vagy értelmi fogyatékos, ezeket az egyszerű kérdéseket meg tudnád válaszolni
2017. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok értelmi fogyatékos, normális iskolába járok, nem valami fogyi iskolába, de tényleg olvasáshoz hülye vagyok, és csak szeretném ha valaki erre a pár válaszra segitene, de ha nem tudsz értelmes választ adni akkor ne is szólj hozzá
2017. máj. 11. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Emlékezni már annyira nem emlékszem rá, hogy válaszolva segíteni tudjak, de van róla film. Szerintem ha azt megnézed akkor megtudod majd válaszolni a kérdéseket. Emellett szerintem még nagyon jó kis filmre is sikeredett ez a történet :)
2017. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A filmről még annyit, hogy youtube-on 3 részben van fent és egy kicsit hosszú, majdnem 4 órás.
2017. máj. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A címet többféleképp lehet értelmezni. Az én kedvenc értelmezésem a következő: a vörös szín jelképezi a katonai pályát, a fekete pedig a papi pályát, amik közt ugye Julien vívódik. A cím tehát Julien Sorel két pályalehetőségét szimbolizálja. Emellett utalhat a dámajátékra, mivel Julien is "szerencsejátékos" az életben.

2. Julien Sorel legfőbb jellemvonása, hogy képmutató. Azaz mindig úgy viselkedik minden helyzetben, ahogy azt elvárják tőle, és így egyre magasabb társadalmi körökben mozoghat. Utálja a gazdagokat, és saját magát is, amiért képmutató. Hősies szeretne lenni, Napóleon a legfőbb példaképe. Ki szeretne emelkedni az alsó társadalmi rétegek közül. Nagyon okos, szeret olvasni. A nőket a céljai elérésére használja fel. A mű végén azonban leveti a képmutatást, és visszatár a hősies énjéhez, ezért vállalja a halált.

3. De Renalné és Mathilde között a legnagyobb párhuzam, hogy mindketten Julien szeretői voltak. Mindketten levetették a társadalmi normákat Julienért, mindketten úri hölgyek. Julien mindkettejük meghódításával magasabb rangot kíván elérni. A létra motívum mindkettejüknél megjelenik: Julien egy létrán mászik fel hozzájuk.

Most hirtelen ennyi jut eszembe, ha van még kérdésed, írj nyugodtan, ez a kedvenc könyvem :) Remélem tudtam segíteni :)

2017. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az értelmes válaszokat
2017. máj. 12. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!