Valószínűségszámítás, hogyan?

Egy üzemben három gép működik. Az első a termelés 25%-át adja, és 5%-os selejttel dolgozik. A második 35%-ot termel 4%-os selejttel, végül a harmadik 40%-ot ad 2%-os selejttel dolgozik. A termékek közül kiválasztunk egyet véletlenszerűen, és azt tapasztaljuk, hogy az selejtes. Mi a valószínűsége annak, hogy az első gép gyártotta?

2017. máj. 13. 11:00
 1/1 anonim ***** válasza:

teljes valószínűség tételével:


p(selejt)=0,25*0,05+0,35*0,04+0,4*0,02=0,0345


ezután Bayes-tétellel:


p(első)=0,25*0,05/0,0345=0,362

2017. máj. 13. 14:15