Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A [0,1] intervallumban véletle...

A [0,1] intervallumban véletlenszerűen választunk két számot. Mennyi a valószínűsége, hogy a két szám különbsége nagyobb, mint 0.5, összegük kisebb, mint 1.5?

Figyelt kérdés
Vettünk ilyen példát órán, de csak egy feltétel volt benne. Ábrázoltuk derékszögű koordináta rendszerben. De, ha így mint fent van két feltétel is, akkor hogyan kell ábrázolni? Illetve, hogy számoljam a valószínűséget?

2017. máj. 18. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Ugyanúgy kell, csak itt keletkezik a két síknak egy metszete, és annak a metszetnek a területe lesz a kedvező eset.
2017. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos ebben sosem voltam jó. Le tudnád nekem rajzolni, mert még így sem látom át :(
2017. máj. 20. 13:40
 3/3 dq ***** válasza:

???


A esemény: a különbség nagy. Megkeresed a négyzetben hogy milyen elemi események alkotják, bejelölöd színes ceruzával, leolvasod hogy milyen valószínû.


B esemény: az összeg kicsi. Ugyanúgy jársz el, ezt is megkeresed, bejelölöd.


Aztán a két bejelölt terület közös részét tekinted, és leolvasod az ábráról a megoldást, mindenféle számolás nélkül.


Nem értem, mi ezzel a probléma.

2017. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!