Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene? (kör egyenlete)

Valaki segítene? (kör egyenlete)

Figyelt kérdés

Írjuk fel annak a körnek az egyenletét, amely áthalad az A(1,6) és a B(4,-5) pontokon, középpontja pedig az x tengelyre illeszkedik.

Valameddig eljutottam, de megakadtam valaki segítene?



#matematika #koordinátageometria #kör egyenlete #két ponton átmenő kör egyenlete
2017. máj. 25. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Meddig jutottál el? Felírtad az AB szakasz felezőmerőlegesének egyenletét? Ezt kell megnézni, hogy hol metszi az x-tengelyt. Ez lesz a középpont.

Ennek, és valamelyik adott pontnak a távolsága a sugár.

Hol akadtál el?

2017. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy paraméteres egyenletrendszerrel akartad megoldani?

Abban hol akadtál el?

Melyikhez kéred a segítséget?

2017. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy oldanám meg, hogy ugye a kör középpontja és az A illetve a B pont között azonos a távolság (sugár). Amelyik x koordináta mellett teljesül ez a feltétel, ott lesz kör középpontja. Ezt egyenletesen felírva: (xa-xk)^2+(ya-yk)^2=(xb-xk)^2+(yb-yk)^2 Ebből az yk kiesik mivel 0 az értéke. Ezt levezetve az xk-ra megoldást ad, ez lesz a kör középpontjának x koordinátája. Utána a kör egyenlete már nem hiszem, hogy gondot okozna.
2017. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
úgy próbáltam megcsinálni, hogy ugye mivel metszi az x tengelyt ezért a második koordinátája nulla. erre felírtam a két egyenletet : (1-u)'2 +(6-0)'=r' a másik pedig (4-u)' + (-5-0)'= r' és megakadtam, hogy két ismeretlenes, igazából vázlatba felrajzoltam, de nem tudtam kitalálni, hogy számolásban hogy induljak el
2017. máj. 25. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát a paraméteres egyenletrendszernél akadtál el:

[link]

Így már érthető a megoldás?

2017. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm szépen a gyors választ!
2017. máj. 25. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!