Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem jön ki a megoldás?...

Miért nem jön ki a megoldás? ( szinusztétel és koszinusztétel alkalmazása)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két ugyanolyan feladat (nyilván a számok vannak csak kicserélve), ugyanúgy kell őket megoldani, de egyiknél sem jön ki az eredmény, egyszerűen már nem tudom mit ronthatok el folyamatosan.

Így szólnak a feladatok:

1, Egy háromszög egyik oldala 12 cm, a vele szemközti szög 82,82 fok, míg a másik két oldalának összege 18 cm. Mekkorák a háromszög ismeretlen oldalai és szögei? ( 8 és 10 cm)

2, Egy háromszög egyik oldala 11 cm, a vele szemközti szög 34 fok 11' , a másik két oldal hosszának különbsége 6 cm. Mekkorák a háromszög ismeretlen oldalai és szögei? ( 19 és 13 cm)

Az a problémám, hogy ertem és tudom is , hogy kene megoldani, viszont miután behelyettesitek a cos-tételbe és ugye másodfokú egyenlet lesz rendezés után, utána nem jönnek ki ezek a számok.

Valaki levezetné nekem részletesen ezt a két egyenletet, hogy ertsem mit rontok el folyamatosan?

1, 12^2 = (18-c)^2+c^2-2*(18-c)*c*cos82,82

2, 11^2= (6+c)^2+c^2-2*(6+c)*c*cos 34,18

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. jún. 5. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi (18-c)^2 és (6+c)^2 kibontás után?
2017. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

(18-c)^2= 324-36c+c^2

(6+c)^2= 36+12c+c^2

Ha arra vagy kiváncsi, ismerem az azonosságokat.

2017. jún. 5. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Valamit csak elszámolsz:

[link]

2017. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában az szokott a hiba lenni, hogy tagonként emelnek négyzetre, ami, értelemszerűen, nem jó. Ha ez viszont megy, akkor ki kell jönnie.
2017. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából ezt a részt nem ertem, hogyan kell : -2a(18-a)cos(82,82)

Ezt hogyan bontjuk fel?

2017. jún. 5. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:
A cos értéket megnézed: 0.125, és helyettesíted.
2017. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, mindent értek belőle. Csak egyszerűen nekem nem mennek az ilyen egyenlet rendszeres szamolasok. Nem csak az ilyenek hanem más egyenletrendszeres dolgok sem. Közben csinaltam meg másik feladatokat és ott sem tudtam oket.. :( el vagyok keseredve mert holnap dolgozatot irunk és ha ilyenek lesznek akkor hiába gyakoroltam napokat, ha mar az elején elvérzem:(

2017. jún. 5. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!