Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miről is kell pontosan esszét...

Miről is kell pontosan esszét írnom?

Figyelt kérdés

Azt kell kifejteni, hogy mennyiben felel meg a középkori életformáról kialakult elképzeléseinknek Árpád-házi Szent Margit életmódja a Nyulak-szigeti kolostorban.

Olvastam a legendát és tudom, hogy gyötörte magát stb. , viszont nem tudom, hogy hasonlítsam és pontosan mihez az ő életét :(



2017. jún. 7. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Sejtem melyik iskolába jársz :D

Elősször is leírod a középkori ember életformáját. Ez nem nehéz szerintem minden törikönyvben benne van:

A túlvilági életet az evilági elé helyezték, úgy vélték minnél többet szenvednek ezen a földön, annál nagyobb az üdvüzülés lehetőségének az esélye. Erre felhozhatod hogy Margit ezeknek teljesen megfelelt, hiszen sanyargatta magát, minden evilági javat eldobott magától stb. Fel lehet hozni a higiénia és a betegségek kérdését is, hisz Margit sokat foglalkozott a betegekkel és 18 éves koráig meg sem fürdött rendesen ha jól emlékszem.


Én kb. ebből írtam egy egy oldalas fogalmazást, nem tudom segítettem-e :')

2017. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!