Egy dobozban akciós csokoládék vannak.12 nyerő mellet hány nem nyerőnek kell lenni, hogy egy véletlenszerű húzás esetén a nyertes választásának valószínűsége 0,2 legyen?


2017. jún. 7. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

12/(12+x)=0,2


ebből: x=48

2017. jún. 7. 22:57
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsit egyszerűbb egyenletet kapunk, ha azt írjuk fel, hogy 12/x=0,2, amire x=60-at kapunk, tehát összesen 60 csokoládénak kell lennie, ezekből 60-12=48 nyeretlen.
2017. jún. 7. 23:29