Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Véletlenszerűnek tűnő számtani...

Véletlenszerűnek tűnő számtani sorozatot milyen képlettel lehet létrehozni? Hasonlóra gondolok mint a Fibonacci sorozat, csak ne változzon annyira. :-)

Figyelt kérdés
Olyan számtani sorozat, amelyek tagjai (látszólag) véletlenszerűen követik egymást és nem igazán fedezhető fel szabály első ránézésre, milyen képlettel hozható létre?

2015. szept. 5. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez volt az első amit ovlastam még a kérdés kiírása előtt, konkrét képlet érdekelne.

Írnátok?

2015. szept. 5. 20:55
 3/8 anonim ***** válasza:

A Fibonacci sorozat számsorozat nem számtani sorozat. A számtani sorozat két szomszédos tagjának különbsége mindig állandó, (mindig egy megadott d-vel nő) szóval azt véletlenszerűnek látni igen nehéz.

Mihez kellene ilyen sorozat akkor könnyebb lenne segíteni?

2015. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem nehéz kitalálni valami képletet amivel viszonylag randomnak tűnő számokat tudsz csinálni. itt van pl ez a számsor:


8, 62, 2, 32, 3, -3, 9, 117, -3, 4, 26, 2, 22, 62, -3


Elég random? Kb hasamra csaptam, és mondtam egy képletet :D

2015. szept. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Te nem képletet mondtál, hanem egy számsort írtál le.

Milyen képlet alapján állítottad elő ezt a sorozatot?

ezt benéztem, akkor mégsem számtani sorozat...

2015. szept. 6. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:

20:58-as vagyok.

Én elsőre mindenképp valami trigonometrikus függvényre gondolnék, esetleg többre egymásba ágyazva. Azért lenne jobb tudni hogy mire kell mert pl ha egészek kellenek akkor venni kell ennek az égészrészét, de nem árt előtte megszorozni valamivel, szóval annyi lehetőség van hogy azt nehéz lenne mind felsorolni. Milyen nagyságrendű számokra gondoltál?

2015. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok az éjjeli pacsirta, aki a számsorozatot írta.

Mint modntam, hasraütésszerű volt az egész

x(n)=((n mod 5) + 2)^((n mod 3)+1) - (n mod 10)


Nem nehéz hasonlókat kitalálni :D

2015. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ilyen képletekre gondoltam. :-)

Egész számok kellenének, mondjuk nullától 2 milliárdig és ezen intervallumban változnának véletlenszerűen a számok lehetőleg úgy, hogy egyenlő legyen az eloszlás.

2015. szept. 6. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!