Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Össze tudnád nekem fogalni a...

Össze tudnád nekem fogalni a Kőszívű ember fiai tartalmát 10-15 mondatban?

Figyelt kérdés
Olvastam a könyvet, csak nem tudok ennyire tömöríteni, és a tanárom is azt mondta, hogy ne nagyon legyen több ennyinél :/
2010. máj. 18. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal kezdődik, hogy Baradlay Kazimír meghal, kiad egy végrendeletet a feleségének Marie-nek, hogy mit kell csinálniuk az elkövetkező, halála után időszakokban. Baradlayné (Marie) pedig pont az ellenkezőjét cselekszi azoknak, amiket férje megszabott. Haza hívja fiait, Jenő nem nagyon akar hazatérni mert neki karrierje van Bécsben és megismeri a szépséges (bár álnok kis q.rva xD) Plankenhorst Alfonsine-t, aki nem viszonozza Jenő felé az érzéseket, Palvicz Ottót szereti. Richárd megöli Palvicz Ottót, akinek van egy törvénytelen gyereke, és azt mondja, hogy nem más az utolsó kívánsága, csak az, hogy tartsa el a gyerekét. Alfonsine bosszút esküszik. A 48/49-es szabadsághar és forradalom elkezdődi, Alfonsine-nak vannak jegyzetei arról, hogy Ödön hogyan vett részt ezekben az eseményekben. Közben Baradlayné kórháznak rendezi be a nemesdombi villát, Jenő is hazatér, de ide az előbbi miatt nem tud beköltözni, Ödönék mellé költözik a Körös partjára. Alfonsine beadja a bíróságra a jegyzeteit, a bíróság rögtön berendeli Ödönt, de a levél amiben benyújták akaratukat egy hiba miatt Jenőhöz kerül aki felismeri a hibát. Úgy gondolja ő megy el, mert Ödönnek családja van, neki nem. Elmegy Bécsben, ahol mindent magára vállal, kivégzik aminek a módja az, hogy lelövik. Ír egy levelet az anyjának, plusz elküldi neki a mellényét is. Alfonsine-nak is ír egy levelet, hogy tudja, hogy ő akarta Ödönt kivégeztetni, de ő megbocsát, sőt mindenkinek megbocsát, úgy távozik a földről. Richárt börtönben van közben, és úgy tudja meg, hogy megölték Jenőt, hogy úgy megy a börtönben a hír, hogy 'kivégezték az öreget'. Hazaérkezik a véres mellény, és a levél is, mindenki sír (Ödön, a családja, Baradlayné). Ezzel úgy az aktívabb részeknek vége, legvége az, hogy felnő egy új nemzedék akik már nem emlékeznek erre az egész 48/49-re! És ezzel vége! Sajnos ennél tömörebben nem lehet, remélem ezzel segíthettem!:)
2010. máj. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző vagyok, még ha hozzá egy keveset az olvasónapló részből is elolvasol ezen az oldalon, [link] akkor tuti az ötös!:D
2010. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon-nagyon köszönöm! :D
2010. máj. 20. 20:47
 4/6 anonim válasza:
Ezt én is megköszönöm ! :D
2012. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
naon fain kössz :)
2013. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem egy mondatban kell összefoglalni a cselekményt xDD
2015. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!