5=gyök alatt 13*p


*=szorzásjel


2010. máj. 18. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
a p a gyökjel alatt van?
2010. máj. 18. 18:03
 2/5 anonim ***** válasza:

mivel a gyöktényező alatt ismeretlen van p akkor elkell tüntetni a gyökjelt így marad 25=13*p/:13

=p=25/13 szerintem ennyi jön ki!

2010. máj. 18. 18:04
 3/5 A kérdező kommentje:
de valahogy a p értékét kellene megadni és szerintem vhogy a gyökjel alól a p -t kellene kiszedni csak nem tudom hogyan. tehát a p-t vhogy átkellene rakni a túloldalra sztem h megkapjam az értékét
2010. máj. 18. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy p a gyökjel alatt van vagy sem.

Ha igen:

5=√(13p) /négyzetre emelés

25=13p /:13

p=25/13


Ha nem:

5=√13p /:√13

p=5/(√13)

2010. máj. 18. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Á, szóval akkor igen, alatt van.


5=√(13p) /négyzetre emelés

25=13p /:13

p=25/13

2010. máj. 18. 18:08