Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Történelem tételben kéne...

Történelem tételben kéne segíteni!? Fogalmam sincs mit kéne mondanom, ha ezeket húznám :S

Figyelt kérdés

-Habsburg birodalom nemzetközi helyzete 1848-49-ben

-habsburg-ház és magyaro. viszonya

-a katonai erőviszonyok megváltozása 1849 nyarára


előre is köszi :)


2010. máj. 18. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Emelet törizel?
2010. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok

nemzetközi helyzethez nézd meg hogy pl milyen gazdasági, katonai állapota volt a a habsburgoknak és hasonlítsd össze más országgal (pl Anglia)

hasbrug-magyarhoz felvázolhatod hogy a török megszállástól (kezdhetnéd pl a Szapoyaival kötött kiegyezéssel miszerint ha nem lesz utóda a habsburgoké lesz Erdély) és a vége az első VH lenne ahol felbomlott a monarchia

katonai viszonyok: elején a szent szövetség (oroszok hasburgok meg még nem tudom kik voltak tagja) a vége meg, hogy csak az oroszokkal tudták leverni a forradalmunkat, és ők is kimerültek a csatákban)

remélem segítettem :)

2010. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

csak sima év végi vizsga

és köszi

2010. máj. 19. 14:55
 4/6 A kérdező kommentje:
az a baj h világháborút nem tanultuk, se a monarchiát
2010. máj. 19. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
tegnap írtunk ebből dogát, benne van a könyvben, keresd ki.
2010. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
melyik könyvben ? :D
2010. máj. 25. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!