Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ideális motoroknál miért...

Ideális motoroknál miért nincs beszívási ütem?

Figyelt kérdés
Belsőégésű motorok tárgyból lenne a kérdés, gépészmérnöki szakon (járműtechnika). Ideális Otto illetve diesel motornál sincs, rajzban egyaránt nincs beszívási ütem. Valaki érti miért? Sajnos csak ennyi információm van erről, a tanár kizavart vizsgáról egy szánalom kettessel csak emiatt, szóval biztos logikus csak én nem látom az összefüggést.

2017. jún. 22. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt te találtad ki?

" Ideális motor, beszivási ütem. "

Itt van , tanuld meg.

[link]

1. Szivás.

2. Sűrités.

3. Terjeszkedés.

4. Kipufogás.

2017. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 veterán vas ***** válasza:
89%
Azt mondod a négyütemű Ottó motor első üteme elveszett? Ez borzasztó. :D
2017. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 veterán vas ***** válasza:

Gondolkodjunk!

ha nincs szívó ütem, akkor nem jut be a robbanótérbe semmi. Na de akkor nincs mit összesűríteni, ergó nincs munkaütem, és nincs mit kipufogni. Vagyis az egész Ottó ill. Diesel motor csak kitaláció. :(

....és ezzel etetnek minket több mint 100 éve.


Végül egy kérdés: egy négyütemű szívómotor mitől "ideális"?

2017. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem én találtam ki, konkrétan emiatt buktatott meg majdnem, ez volt a kérdés, de életemben nem hallottam róla :D
2017. jún. 22. 19:16
 5/9 veterán vas ***** válasza:
Nos, akkor ez nem egy "ideális" motor. ;)
2017. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Na ne már, hogy te akarsz gépészmérnök lenni, ha ezt sem tudod... Látszik, mennyire nem értesz az egészhez úgy mint az itt lévő válaszolók, és még utánanézni sem vagy hajlandó. Nézz már meg egy ideális és egy valódi Otto-motor indikátordiagramját! Gondold meg, mit szív be a motor, és milyen ezen közeg kompresszibilitása...

Nehogy már inkompresszibilis közeg legyen a hengerben!


Nagyon remélem, hogy ennyi tudással nem fogsz a gépjárműipar területén mérnökként dolgozni.

2017. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a válaszát és a támogatását is, remélem neked is szépen telik a napod.
2017. jún. 24. 08:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Szépen telt szerencsére, jót sörözgettünk. Kérdés, hogy te megnézted -e az indikátordiagramokat. Mert innentől kezdve csak a két változat közötti különbségre kéne rájönni az első ütemben...
2017. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Motoroknál, ha ideális körfolyamatról beszélünk, akkor elhanyagoljuk a közegcsere ütemet, mivel veszteséget visznek rendszerbe (szelepellenállás stb). Nagyjából ennyi a válasz, persze a végtelenségig lehetne magyarázni
2017. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!