Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. es fizika pelda szamolas?

9. es fizika pelda szamolas?

Figyelt kérdés
A feladat az hogy: 334Joule energiaval egy 56kilogrammos ember hany meter megtetelere kepes. Azt kiszamoltam hogy a sebesseg elvileg 3,4537m/s^2. De nem tudom hogy mikor allna meg a test.

2017. júl. 12. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

W=F*s

F=m*g


azt, hogy gyorsulást hogy számoltál el sem tudom képzelni...

2017. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hominida ***** válasza:
Ha az ember mozgatását végző erőnek semmi nem áll ellen, akkor az ember gyorsulni fog, és a mozgási energiája fog nőni 334 J-lal. De ezzel annyi métert tesz meg, amennyit csak akar, és az energia felvételének az ideje is tetszőleges hosszú lehet. Itt kimaradt a feladatból valami fontos adat, ami értelmet adna a szövegnek.
2017. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugy szamoltam hogy ugye 1/2*m*v^2=mozgasi energia ami itt megvan adva. 334J-t leosztottam 28 kiloval es gyokot vontam es megkaptam a sebesseget. Mindegy koszi azert a valaszokat.
2017. júl. 12. 18:44
 4/5 Hominida ***** válasza:
Ez a része akár rendben is lehetne. Ám te a megtett távolságot kérdezed, ehhez sebességed már van, de akkor mennyi itt az idő? Ezzel a sebességgel a Holdig is el lehet menni, csak sokáig tart.
2017. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Határozatlan a feladat. Konstans tömegnél a végsebesség számolható, ok. Ez egy feltétel.


A Newtoni-mechanika szerint mozgó dolgok mozgásegyenlete másodrendű, azaz a diffegyenlet korrekt kitűzéséhez két (független) mellékfeltételt kell kiszabni. Egy hiányzik, ezért a megtett út valamitől függeni fog még, pl. gyorsulástól vagy időtől.

2017. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!