Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen "okos" számológépet...

Milyen "okos" számológépet ajánlotok?!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy most vagyok 11. osztályos és jövőre emelt szinten éretségizek matematikából!

Van most is egy ilyen no-name okos számológépem ami tökéletes volt eddig a pontig, nagyon látom hogy elmarad CASIO és hasonló márkákhoz képest...

Elszántam magam hogy veszek egy komolyat, de mielőtt elkapkodnám kérnék tőletek is tanácsot!?!

Szeretném ha írnátok számológép márkákat és tipusokat,véleményeket!

Előre is köszönöm!



2017. jan. 16. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Kázió MS1402
2017. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy Casio CFX-9860G miden lehetséges funkciót tartalmaz?
2017. jan. 16. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem használhatsz érettségin grafikus számológépet.
2017. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érettségihez tök felesleges az ilyesmi. Teljesen jó egy mezei tudományos számológép.
2017. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Casio fx570ES, vagy hasonló. Tud határozott integrált, szummát, adott pontbeli derivált értéket; mátrix invertálását, szorzását (max 3×3), komplex számokat. Szóval érettségi után is hasznátveszed, igazából ennél jobb az már horribilis összeg, meg azokat már nem is nagyon lehet használni, mert sokuk szöveges adat tárolására is alkalmas, így azok eleve kiesnek. Én ezt használom már egy ideje, és nagyon meg vagyok vele elégedve (jelenleg egyetemen).
2017. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is Casio fx570ES van, és igazából bármelyik alapképzéshez ez bőven elég.

Olyan bonyolult számításokat, amiknél esetleg hasznát vennéd egy ilyen méregdrága készüléknek úgysem fognak zéhán, vizsgán kérni. Ha valami durvább szakra mész, akkor háziban esetleg hasznát veszed, de akkor meg ott a számítógép...

Szóval szerintem teljesen értelmetlen egy ilyen drága cucc; számológépnek túl okos (és drága), számítógépnek túl buta.

2017. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az mi, hogy "noname okos számológép"? Ha vannak rajta szögfüggvények, tudsz rajta számolni mindenféle hatványt és gyököt meg logaritmust, akkor neked ennél jobb nem kell érettségihez.
2017. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező emelt matek érettségin azért kérnek integrálást meg deriválást, hogy TE számold ki, és nem azért, hogy a számológép. Nem a számológépet tesztelik ezzel, hanem téged. Egy közönséges számológép jó lesz hozzá. Tudományos számológép max. főiskolára kell.
2017. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!