Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene? Egy erősítő...

Valaki segítene? Egy erősítő végfokozatához 0.7 ohmos huzalellenállást kell készíteni. Rendelkezésünkre áll egy ρ=0.68Ωmm2/m fajlagos ellenállású D=0.56mm átmérőjű huzal. A huzal megengedett áramsűrűságe J=8.5 A/mm2.

Figyelt kérdés
Határozza meg a huzal méterenkénti ellenállását! Határozza meg a szükséges huzalhosszúságot, illetve hogy mekkora feszültség kapcsolható maximum az ellenállásra.

2017. júl. 17. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha erősítőt építenél, még válaszonék is. De ez valami feladat, amit mindenféle ismeret nélkül józan paraszti ésszel is meg lehet oldani, csak meg kéne próbálni értelmezni a kifejezéseket.


Kb. olyan a kérdésed, mint az, hogy "ha 310 kilométert mentem az autómmal, 25,6 litert tankoltam bele, hogy tudom kiszámítani az átlagfigyasztást?"


könyörgöm, meg ne oldja valaki neki, mert különben sosem kezdi el használni az eszét

2017. júl. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Ja, ez kérés és nem kérés. Számomra a legszomorúbb az, hogy még egy hihető mesét se tudott hozzá kitalálni :(. Erősítő végfokozat illesztésénél / tervezésénél nem ilyen jellegű problémák jönnek elő :(
2017. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
*Kérés, nem kérdés
2017. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, próbáld meg értelmezni a feladatot, és logikusan végiggondolni, hogy melyik adattal mit tudsz kezdeni, melyik mit jelent.
2017. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!