Miért ez a megoldása ennek a diffegyenletnek?


Adott a következő egyenlet: y' + y/2x = 0

Wolfram-alpha szerint a megoldása: y=c/gyök(x)


Egy rövid levezetést szeretnék kérni valakitől.


2010. máj. 22. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Te a múltkori kérdező vagy? Még mindig nem megy? Szóval ez szerintem a változójában homogén diffegyenlet. t=y/x helyettesítéssel visszavezethető.
2010. máj. 22. 20:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nekem kijött, úgy, hogy az előbb mondtam. Tehát y=tx, y'=t+xt'=-1/2 t, ebből xt'=-3/2 t. Egy oldalra rendezve -2/3 t'/t=1/x, ezt integrálod, -2/3 ln(y/x)=lnx+c, ebből kijön a wolfram megoldása.
2010. máj. 22. 20:49
 3/4 A kérdező kommentje:

Így már megvan, köszönöm. :)

Amúgy ez az első kérdésem itt.

2010. máj. 22. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs mit, nemrég is volt egy diffegyenletes kérdés, de akkor mindegy.
2010. máj. 22. 22:13