Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német házi. Valaki leellenőrzi...

Német házi. Valaki leellenőrzi nekem?

Figyelt kérdés

Ich putze meine Schuhe und wasche mein das rad.

Ich esse immer Pizza und trage nie ein Schoss(vagy rock?)

Ich vergesse nie alle Geburtstage, spreche sehr laut, und zerbreche selten meine Vase. Ich sehe gern Komödie und Horrorfilme, bemale gern nie Toilettenwande und ich gehe gern zu einen Kino. Aber ich rauche nicht, trinke nich alcohol. Und ich kann sehr lieb sein.


A magyar szöveg :

Én lemosom a cipőmet, és a biciklimet. Mindig pizzát eszek, és soha nem hordok szoknyát. Soha nem felejtem el a születésnapokat, hangosan beszélek és ritkán töröm el a vázámat. Én nézek vígjátékot, és horrorfilmet. Nem szivesen festek wc falat és szeretek moziba járni. De nem dohányzok, nem iszok alkoholt. Én nagyon kedves tudok lenni


Nem vagyok biztos benne hogy jó:(


2010. máj. 23. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért vannak benne hibák!

Csak a hibás mondatok irom le. ...und ich washe mein Rad.

... und ich trage nie Rock.

.. zu ein Kino.

Aber ich rauche nicht, und trinke kein Alkohol.

2010. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. máj. 23. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen jó a javitás sem:

Igy van a kijavitott szöveg:


Ich putze meine Schuhe und wasche mein Rad.

Ich esse immer Pizza und trage nie einen Rock.

Ich vergesse nie Geburtstage, spreche laut, und zerbreche nur selten meine Vase. Ich sehe gern Komödie und Horrorfilme, bemale ungern Toilettenwände und gehe gern ins Kino. Aber ich rauche nicht, trinke kein Alkohol. Und ich kann sehr lieb sein.

2010. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy kijavítottad!Amúgy az mért lesz ins?
2010. máj. 24. 08:44
 5/8 anonim ***** válasza:
A válaszoló nem én voltam, de azért lesz ins,mert in+ das összevonva ins.
2010. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a második kijavitottban is van hiba...
2010. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de mi még azt nem tanultunk.. :S

akkor kijavítja nekem valaki jól?:D

amúgy köszi

2010. máj. 24. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:

A második javitó vagyok: Az ins az in das összevonása, ha még nem tanultátok, akkor ird ki igy hosszabban.

Hiba nem negyon lehet a javitásban, mert nekem a német az anyanyelvem, a magyart csak megtanultam.

2010. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!