Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Bizonyítsuk be, hogy ha egy...

Bizonyítsuk be, hogy ha egy fába behúzunk egy élt, akkor pontosan egy kör keletkezik (nem több, nem kevesebb)?

Figyelt kérdés

Matematikai bizonyítás kellene. Mármint ez bevezetés a metekba tárgy feladat.


Köszi :) :)



2017. aug. 7. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Speciel én nem értem, milyen élt húzunk be egy fába, és hova, milyen módon.
2017. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én se...
2017. aug. 7. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező itt egy fagráfra gondolt amibe behúzunk egy élt.
2017. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak néztem milyen feladatok lesznek majd a félévben. Ezt nem értettem, ezért írtam ki.

Légyszi aki tudja a megoldást írja le, jó volna, ha magyarázattal.


köszi :)

2017. aug. 7. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha rajzolsz egy fa-gráfot és bármelyik két pontját összekötöd, akkor ott egy kör keletkezik. Rajzold le, még bizonyítani sem kell nagyon, mert látni lehet.
2017. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:

Ez csak akkor működik, ha az ÖSSZES lehetséges fagráfot meg tudnánk rajzolni. De hát végtelen sok ilyen van...

2017. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Akkor rajzolsz mondjuk három példát. Igaz, hogy nem rendes bizonyítás, de legalább azt látja belőle a tanár, hogy kapisgálod a dolgot. Szerintem eddig ez a legjobb megoldás ameddig valami algebrás le nem vezeti itten, a többiek még csak ennyit sem tudtak bizonyítani...
2017. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg arra tudok még gondolni, hogy a példák mellé leírja a lehetséges utakat a gráfban, amiből egyértelműen látszik majd a kör, mivel egyik pontból kiindulva önmagához fog majd visszaérni.
2017. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor lássunk egy bizonyítás-félét:


Először is a fagráf definíciója:

Összefüggő, kört nem tartalmazó gráf.


Ebből következik, hogy bármely két pontját összeköti egy út.

(Útnak nevezzük a gráf éleinek egymáshoz csatlakozó sorozatát, amely egyetlen ponton sem megy át egynél többször.)

Ráadásul bármely két pontját pontosan egyetlen út köti össze, mert ellenkező esetben lenne kör is a gráfban.

(Ez a kulcsgondolat a bizonyításhoz.)


Na most rajzoljunk be egy újabb élt. Ennek két végpontja legyen P és Q. Ezeket összeköti egyetlen út, ami nem az új él. Az új éllel viszont keletkezett egyetlen kör, mivel P-ből Q-ba egyféleképpen eljuthatunk az eddig is létező úton, majd Q-ból P-be az új élen. Vagy fordítva akár, de ez ugyanaz a kör.


Na kb. ennyi.

2017. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!