Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kik jók matekból, hogy tudjana...

Kik jók matekból, hogy tudjanak segíteni egy picit?

Figyelt kérdés

1. Mekkora az egyenlő szárú háromszög alapja, ha szára 3,8 cm és az alapon fekvő szögei 68°24`-esek?

2. egy kettőslétra egyik szárának hossza 195 cm. A kettőslétrát felállítottuk, mégpedig úgy, hogy a lábai a talajon 95 cm távolságra vannak egymástól. mekkora a kettőslétra nyílásszöge? (vagyis mekkora a szárak hajlásszöge?)

3. Egy kettőslétra egyik szára 195 cm hosszúságú. A kettőslátra legfelső fokai a szárakon 180 cm-nél vannak. Teljesen kinyitjuk a kettőslétrát, amennyire a biztonsági láncok engedik . Ekkor a kettőslétra nyílásszöge 28.5°. Ha felmászunk a kettőslétrán és felállunk a legmagasabb fokaira , akkor milyen magasan állunk a talajhoz képest?

4. Egy fonálon lengő kis pontszerű test két szélső helyzete közötti távolság 24 cm. A fonál hossza 95 cm. határozzuk meg, hogy mekkora szöget zár be a fonálinga a két szélső helyzete között.

Nagyon megköszönném. Tudom, hogy már volt régebben de senki se adott kielégítő választ... :(


2010. máj. 24. 19:02
 1/6 anonim válasza:
100%

1. először számold ki a háromszög magasságát (m):

sin68°24'=m/3,8 ebből m=3,5

majd Pitagorasz tétellel kiszámolod az alap felét:

(a/2)²=3,8²-3,5²

ebből a=2,79 (számolj utána, hogy jól számoltam-e)

2010. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

2. gondolom akkor ez is egyenlő szárú 3szög.

sin(α/2)=(95/2)/195

α=28,2°

2010. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
a többit hasonló módon oldd meg;)
2010. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
bár nem oldottam meg mind a 4 feladatot, csak 2-t példaképp,ezzel próbáltalak arra serkenteni,hogy te magad is megtudd oldani a feladatokat, azért illene megköszönni a segítséget, nemde?!
2010. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm...hát 12 feladat van igazából, csak műtét miatt hiányoztam 1 hetet és nem vágom az egész témát...és ezen múlik az évvégi jegyem :S

de köszönöm ez alapján lehet, hogy megtudom csinálni őket :D

2010. máj. 24. 19:34
 6/6 anonim válasza:
örülök, hogy tudtam segíteni:)
2010. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!