Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi jellemző az éterek olvadás...

Mi jellemző az éterek olvadás és forráspontjára? És ezek a szén atom növekedésével hogyan változnak?

Figyelt kérdés
2017. aug. 17. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A szénatom nem növekszik, max a szénatomszám. Gondold el, hogy hogy néz ki egy éter, és hogy vajon milyen kölcsönhatások érvényesülhetnek egy kis szénatomszámú éter és halmazában és aztán egy nagyéban. A kettő közül melyik tulajdonságai hasonlíthatnak jobban egy azonos szénatomszámú alkánéhoz? Magyarul; a kettő közül melyik hasonlít jobban egy azonos szénatomszámú alkánhoz, és miért?
2017. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen szénatomszámot akartam. De amit leírtál én nem értem :) csak az olv. és forráspontot akarom tudni
2017. aug. 17. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:

De pont ezek azok a kérdések, amik rávezetnek. Csak képzeld el, hogy van egy kisebb lánc, a közepén egy oxigénatommal (tételezzük fel, hogy szimmetrikus éterekről van szó), és van egy nagyobb. Akkor melyik lesz egy kicsit polárisabb a másiknál? Mert az olvadáspont és a forráspont a halmazon belüli kölcsönhatásokkal együtt változik, tehát ha valahol inkább polárisak a molekulák, erősebb másodrendű kölcsönhatások jönnek létre, és így az azonos szénatomszámú alkánoknál magasabb forráspontjuk lesz, mert több energiát kell befektetned, hogy ki tudd szakítani a molekulákat a halmazból.


Egyébként ez majdnem szóról-szóra benne lesz a kémia könyvedben, az Op-t és az Fp-t pedig szám szerint meg tudod nézni a függvénytáblázatban, hátha segít valamit.

2017. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!