Egy szám 2 harmad szészének a 75%- a 90. Melyik ez a szám?

Fontos lenne!

2017. aug. 23. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Visszafelé kezd el megoldani.


90 valaminek a 75%-a. Akkor az a valami 90/75*100=120


És ez a 120 valaminek a 2/3-a, tehát (120/2)*3

Ez pedig a 180

2017. aug. 23. 14:37
 2/4 anonim ***** válasza:
181,81:D
2017. aug. 23. 14:46
 3/4 anonim válasza:

90=75%(2/3-nak) > 120=100%(2/3-nak)

Ha 120 a 2/3, akkor 60 az 1/3, beszorzod 3-al, hogy megkapd a 3/3-ot, azaz az eredeti számot. => 60*3=180

2017. aug. 23. 15:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Sokat segítettetek! 😊
2017. aug. 23. 15:33