2017. aug. 25. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:

pH az a Hidrogén(+) ion koncentrációjának negatív logaritmusa.

A H+ ami egy proton hozzá szokott kötődni egy vízmolekulában az Oxigén nemkötő elektronpárjához ezért gyakran H3O+ -ként írják le, de ez ugyan az mint a H+.

Ha a pH=12 akkor a [H+] = 10^-12 mol/L


Az NaOH hidrolízis reakcióegyenlete:


NaOH <---> Na+ + OH-


Látható, hogy a Na+ és a OH- aránya egyforma, tehát a koncentrációjuk is ugyanannyi


pH + pOH = 14 mindig, de hogy miért ezt elég hosszú lenni leírni.


pOH = 14 - pH = 14-2 = 2


[OH-] = 10^-2 = 0,01 mol/L


tehát c(NaOH) = 0,01 mol/L

2017. aug. 25. 18:03