Egy egyenlő szárú 3szög alapja 8cm magassága 3cm mekkor a kerülete?

Megszerkeztettem a=8 b=6 c=4 tehát k=18cm2 de ezt számításokkal kellene megkapnom

#matematika #háromszög #sos sos #háromszög matek matek
2017. szept. 6. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez így nem egyenlő szárú.

Pythagorasz tétellel tudod kiszámolni a szárait.

2017. szept. 6. 19:38
 2/5 anonim ***** válasza:
pitagorasz, a magaság 2 derékszögű háromszöget csinál és 1 pitagorasszal megvan mert egyenlő száru ha lusta lennél: a/2=4 4 centi és 3 cm a magasság 3. oldal a kérdés: Pitagorasszal: 4*4+3*3=x*x--->25=x*x gyökvonás x=5 kerület= (mivel a két szár egyenlő)=5+5+8=18cm
2017. szept. 6. 19:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi megvan a=8 b=5 c=5 m=3
2017. szept. 6. 19:41
 4/5 A kérdező kommentje:
A 2.nak is köszi
2017. szept. 6. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az egyenlő szárú háromszöget kettévágod a magasság mentén, akkor kapsz 2darab derékszögű háromszöget és a Phitogorsz tétel segítségével ki tudod számolni a derékszögű háromszög átfogóját: Derékszögű háromszög harmadik oldala:

a=4(mivel a derékszögű háromszög egyik befogója a megadott alap fele)

b=3

c=?

a^2+ b^2=c^2

16+9=c^2

16+9=25

Gyök alatt 25 az 5 tehát a derékszögű háromszög c oldala: 5cm

Ha kerületre gondoltál, akkor az 5+8+5=18

De mivel cm2 ben irtad kérdésben, gyanítom erre gondoltál

2017. szept. 6. 19:43