Hogyan tudom kiszámolni, hogy az 5, 09°-et (a pontot a tetejére küldöm vagyis 5, 0999999. -et jelenti) hogyan tudom átírni közönséges törtbe?


Azt tudom, hogy 5,9°-et (5,99999...-et) hogyan kell: 5+0,9=5+9×0,1=5+9×1/9=

=45/9+9/9=54/9



2017. szept. 10. 18:13
 1/1 anonim ***** válasza:

x=5.0999...

100x=509.999...

10x =50.999...

100x-10x =90x =509.999... - 50.999... = 459

Vagyis x=459/90=153/30

2017. szept. 10. 22:32