Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek háziban segítene valaki?...

Matek háziban segítene valaki? Légyszi!

Figyelt kérdés

A 4, 5, 6, 7, 8, 9 számjegyekből hány négyjegyű páros szám készíthető?


Ez a feladat. Valaki elmagyarázná,hogy működik ez? Egyszerűen nem értem. Előre is köszi!



2017. szept. 14. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondold végig


Összesen van 6 db számjegyed

egyesek helyére hány szám kerülhet: 3

tízesek helyére: 5

százasok helyére: 4

ezresek helyére: 3


3*5*4*3=180 db

2017. szept. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esküszöm,nem értem. Addig értem,hogy az egyesek helyére csak három számjegy kerülhet. De a többi miért annyi?
2017. szept. 14. 17:13
 3/6 anonim válasza:
0%
Néha elgondolkozom hogy az emberek hogy lehetnek ennyire hülyék. Hány éves vagy? Hányadikos vagy? És ha ezt nemtudod akkor hányas tanuló lehetsz?!?
2017. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
9.-es vagyok,és maradjunk annyiban,hogy nem a matek az erősségem. De még ha hülye is vagyok....legalább nem bántok meg másokat. Na mindegy. Köszi a választ! Szép napot!
2017. szept. 14. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázat az elsőhöz:


A szám akkor lesz páros, ha az utolsó számjegye páros.


Mivel a felsoroltak közül 3 páros szám van, ezért a vége biztosan valamelyik páros szám lesz a felsorolt három közül. Így az egyesek helyén 3db. szám állhat (4 6 és 8).


Egy számot beírtál az egyesek helyére, akkor a tízesek helyére már csak 5 darab számot írhatsz és már teljesen mindegy, hogy ez a szám páros-e vagy páratlan.


Százasok helyére marad 4 szám, az ezresek helyére marad 3 szám.


A helyiértékeket jobbról balra nézzük, tehát pl. ha van egy négyjegyű számod "ABCD", akkor ennél A: ezresek, B: tízesek, C: százasok, D: egyesek.

2017. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz annyit tennék hozzá, hogy ha a számokat többször is felhasználhatod, akkor pedig 6x6x6x3 a jó válasz.
2017. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!