Milyen magas az az épület, amely a tőle 25 m távolságban levő,10 m magas töltésről nézve 42°-os szögben látszik?


2017. szept. 17. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
32,51m
2017. szept. 17. 15:16
 2/2 anonim ***** válasza:

|\

| \

h2=? | \

| \

25m


tg(42) = h2/25 ---> h2 = 25*tg(42)


Magasság = h2 + 10 = ... m

2017. szept. 20. 00:48