2017. szept. 18. 22:29
1/1 anonim válasza:
Az exponenciális bomlási törvény
N(t)=N_0*e^(-ln2/T*t)
és itt t=2 nap, N(2nap)=0.85*N_0
tehát az egyenlet 0.85*N_0=N_0*e^(-ln2/T*t)
egyszerűsítve: 0.85=e^(-ln2/T*t)
innen logaritmussal T kifejezhető
Ha t helyére a jobb oldalon napban helyettesítesz,akkor a T-vel jelölt felezési idő is napban fog kijönni.
Bár ha középiskolás kérdés, akkor talán a bomlást inkább így szokták felírni: N(t)=N_0*0.5^(t/T) a többi amúgy ugyanaz