Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szabó Magda Abigél HELP? Egy...

Szabó Magda Abigél HELP? Egy kérdésre nem találjuk a választ hiába olvastuk!

Figyelt kérdés

Kérdés: a számok után négy szót, kifejezést találtok, melyek közül három valamilyen szempontból összefügg, a negyedik azonban nem illik oda. Keressétek meg és karikázzátok be a kakukktojást. A kipontozott vonalra írjátok le, hogy mi kapcsolja össze a három összetartozó sort.


a,Kalmár

b,Kőnig

c,Gigus

d,Hajdú

.......................


Ki nem illik oda és miért? A másik három meg mitől kapcsolódik össze?

Hiszen mind a 4 tanár.

Egyiknek sincs különösebb köze egymáshoz, de háromnak együtt pláne.

Kőnig nem szigorú, vigyáz Ginára, ő Abigél meg az ellenálló... de attól még tanár is.

De, ha ő a kakukktojás, akkor a másik hármat mi kapcsolja össze? A szigor?



2017. szept. 26. 14:02
 1/8 bollocks ***** válasza:
Nem találok számokat, ami után a négy szót kereshetném, így sajnos nem tudok segíteni :(
2017. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóhoz hasonlóan a számos részt én sem értem, csak tippelek: a könyv alapján készült filmben Hajdút női szerepre "szabták", ha jól emlékszem, Versényi Ida játszotta. A könyv azonban nem említi egyértelműen, hogy Hajdú férfi volt-e vagy nő; ill. legalábbis utal az előbbire, de mondjuk úgy, számomra nem volt egyértelmű, bár többször olvastam. Ha ezt veszem, ő lenne a kakukktojás, ha azonban elfogadjuk, hogy ő is férfi tanár, akkor pedig Gigus tanárnő a kakukktojás - mint női tanár. :) De mindez csak tippelgetés, engem is érdekelne a helyes megoldás.
2017. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, én betűkkel írtam, a feladat meg számokat jelölt nem is figyeltem :D

Az első mindegy úgyse tudna válaszolni :D


2. Köszönöm, bár szerintem nem ilyesmiről lesz szó a többi alapján bár lehet.

Pl.: volt: tátott szájú halak, bajusz, törött akvárium, névnapi torta.

Ide a névnapi torta nem illett az eseményhez a megoldás meg az üveges...

Vagy az igazgató gúnynevei is fel voltak sorolva fekete ember/kandúr/szörny/troll itt a troll a kakukktojás.


Olyan összetartozó eseménysorok után kellett ezeket kitölteni, de ezek a tanárok nem csináltak emlékezetem szerint együtt.

2017. szept. 26. 15:54
 4/8 A kérdező kommentje:
*semmit :D
2017. szept. 26. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Hajdú mert nem volt része a szerelmi háromszögben Kőnig Gigus és kalmár között
2017. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ó, már értem. Akkor tényleg más lehet a megoldás. Esetleg a matulás karácsony? "...Zsuzsannán kívül még Erzsébet testvér töltötte a szünetet az iskolában, az igazgató, Gigus tanárnő, Kalmár és Kőnig."
2017. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
100%
Kalmár, Kőnig és Gigus közt nincs szerelmi háromszög, mer' a fiúk Zsuzsannát szeretik, Gigus meg ki tudja kit. Nekem is a matulás karácsony jutott eszembe, eddig keresgéltem az onlány változatban, közben látom megelőztek, de jobb ötletem nekem sincs, csatlakozom az előttem szólóhoz. :)
2017. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Ez eszembe se jutott!
2017. szept. 26. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!