Hogyan határozok meg egy kínálati/keresleti fgv-t?


9. Ha egy adott terméket ingyen megszerezhetne a vevő, akkor 240 db-ot vinne haza. Tudjuk ezen kívül, hogy ekkor az ár egységnyi növekedése a keresett mennyiséget két egységgel csökkenti. Ekkor az inverz keresleti függvény képlete

a) P=240-2q

b) P=120-1/2q

c) q=240-2P

d) q=120-1/2P


10. Egy eladó 120 Ft-os ár alatt már egyetlen terméket sem kínálna fel eladásra. (nagyobb ár esetén igen). Az ár 3 egységnyi növekedésének hatására minden esetben egy egységgel növelné a felkínált mennyiségét. Ekkor a kínálati függvény képlete

a) q= 1/3P-40

b) q=3P-40

c) q= 120+ 3P

d) P= 120+3q


11. Egy eladó 200 Ft-os ár alatt már egyetlen terméket sem kínálna fel eladásra. (nagyobb ár esetén igen). Az ár 1 egységnyi növekedésének hatására minden esetben két egységgel növelné a felkínált mennyiségét. Mennyit kínálna fel eladásra 300 Ft-os egységár mellett?


a) 100 db-ot

b) 200 db-ot

c) 50 db-ot

d) 120 db-ot


12. Ha egy adott terméket ingyen megszerezhetne a vevő, akkor 400 db-ot vinne haza. Tudjuk ezen kívül, hogy ekkor az ár egységnyi növekedése a keresett mennyiséget három egységgel csökkenti. Milyen ár mellett vásárolna 600 db-ot?

a) 100

b) 200

c) 300

d) 400


Eltudátok nekem magaryarázni ezkete a feladatokat? Kapta feladatok , de nem tudom sajnos hogyan kell megoldani őket. :( Köszönöm előre is!!!!!



#mikró #közgazdaságtan #kereslet #mikrökonómia #kínálati függvény
2017. okt. 7. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Q = c - a*p

Vagy p-re rendezve:

a*p = c-Q

p = c/a - Q/a

c/a helyett írhatunk c'-t, 1/a helyett a'-t.

p = c' -a'*Q


Az adatoikat beírod és akkor kijön a és c.

9. Ha p=0, q=240:

240=c-a*0, azaz c=240

a=2 (mert ha p egyet nő, q 2-vel csökken, azaz a 2 maga az 'a')

Q= 240-2p


" Ekkor az inverz keresleti függvény képlete "

Ahhoz át kell rendezni p-re:

p = 120-Q/2

Q = 240-2p


A többit próbáld meg egyedül.

2017. okt. 7. 12:46