A matek háziban kéne segítség. Lehetőleg levezetve írjátok. Valaki segítene?

A feladat az, hogy: Egy 12 évfolyamos iskolában a tanulók 60%-a általános iskolás. A gimnáziumi tanulók 45%-a fiú, a gimnáziumi lányok 50%-a sportol. Hány tanulója van az iskolának, ha az iskolába 99 gimnáziumi sportoló lány jár?

2017. okt. 10. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanulók 60%-a iskolás.

Gimnáziumi tanulók 45%-a fiú. Ebből adódóan az 55% lány.

Gimnáziumi lányok, ami 55%, azok 50%-a sportol.


Az iskolába 99 gimnáziumi sportoló lány jár.


Szóval ha 99 gimis sportoló lány van, akkor másik 99 is, akik nem sportolnak.

Szóval összesen 2*99 = 198 gimis lány van.

Ezen felül tudjuk, hogy a 198 gimis lány az összes gimis 55%-át teszi ki.

X jelölje az összes gimis tanulót.

Így feltudjuk írni azt az egyenletet, hogy

x*0,55= 198

Ezt megoldva megkapjuk, hogy 360 gimis tanuló van összesen.


Végül tudjuk, hogy ez a 360 gimis tanuló az összes tanulók 40%-át teszi ki.

Így jöhet még egy egyenlet.

y*0,4=360

y=900


Szóval ebbe a 12 évfolyamos iskolába összesen 900 tanuló jár.

2017. okt. 10. 19:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha pedig egyből fel szeretnéd írni egyenletként akkor:


x = iskola tanulóinak száma


(0,4*0,55*0,5)x = 99

x = 900

2017. okt. 10. 22:48