Hány egész számú megoldása van az alábbi egyenlőtlenségnek?


3/│x│>│x+1│


A választ előre is köszönöm!



2017. okt. 11. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Kikötés x nem 0.


felszorzol a nevezővel:

3>│x+1│*│x│


│x+1│*│x│=|(x+1)*x|


3>|x^2+x|


Először nézzük a pozitívakat:

x = 1 ok, x=2-től már túl nagy.

Negatívok

x=-1, re ok

x=-2-re ok

x=-3-ra a jobb oldal 6

És mivel monoton nő, ezért a többi negatív szám se jó.


Tehát -2, -1, 1 az összes megoldás.

2017. okt. 11. 19:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2017. okt. 11. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha grafikusan is szeretnéd látni:

[link]

2017. okt. 11. 19:20