Hogyan állapítom meg a megoldások intervallumát az alábbi egyenlőtlenségnek?


│x+6/x-6│>1


A választ előre is köszönöm!



2017. okt. 11. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szejjel koll kapni ket egyenlotlensegre az abszolutertek mian, merugye vagy nagyobb mint egy, vagy kisebb mint minusz egy.

Akkoron a folirt ketto egyenlotlenseget megoldod (folszorozva x-szel masodfoku), csak oszt meg ne felejtsed el a nullat kizarni, mer osztva vagyon az xszel ugyebar.

2017. okt. 11. 15:21
 2/4 A kérdező kommentje:

szóval első lesz:

x+6/x-6>1

második

x+6/x-6<-1


Na de tovább hogyan ha megoldottam?

2017. okt. 11. 15:28
 3/4 anonim ***** válasza:

"

szóval első lesz:

x+6/x-6>1

második

x+6/x-6<-1


Na de tovább hogyan ha megoldottam?

"


x+6 = (x-6) + 12


(x+6)/(x-6) = [(x-6) + 12]/(x-6) = 1 + 12 / (x-6)



1 + 12 / (x-6) > 1


12 / (x-6)>0


Ez akkor igaz, ha a nevező >0

azaz x>6


1 + 12 / (x-6) < -1


12 / (x-6) < -2


A nevező negatív kell legyen, x-6<0 x<6 kikötést kell tennünk itt.

felszorozva (x-6)-at a reláció megfordul!!!


12 > -2*(x-6)

12 > 12-2*x

0>-2x /:-2


0>x


Azaz 0<x<6



Azaz a megoldás x>0 esetén a tört abszolút értéke >1, kivéve az x=6 helyen, mert ott nincs értelmezve.

2017. okt. 11. 15:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint rosszul oldottam meg, mivel 0>-12 jött ki :/
2017. okt. 11. 15:50