KÉMIA: hogy kell ezt kiszámolni?


Így szól a feladat:

Egy NaOH-t és egy HCl-t közömbösítünk! Először 2:1 arányban, így a pH értéke 11 lesz. Következőnél meg 1:2 arányban, ami 3-as pH-t mutat. Mennyi a NaOH és a HCl pH-ja?



2017. okt. 11. 20:59
 1/2 Arp Du ***** válasza:

pH=11 akkor pOH=14-11=3 ebböl

[OH-]=10^-3=0,001mol/dm3


pH=3 [H+]=0,001


NaOH koncentrációja: x

HCl konc.: y

ha NaOH-hoz y HCl-t tesznek, NaOH konc. ennyivel csökken

2x-y=0,001


2y-x=0,001


x és y konc. amennyi kijön, annakhcsak harmada

2017. okt. 13. 07:06
 2/2 Arp Du ***** válasza:

Nem volt érthetö a válaszom:(

a két anyag vizes oldatáról van szó? 2:1 ez a térfogatuk aránya?

NaOH és HCl kkoncentrációját kellene kiszámolni, abból meglesz a pH-juk

2017. okt. 16. 18:41