100 vagy -100?

2017. okt. 16. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Csak így simán, hogy -10^2 = -100, mert ez -(10)^2 = -1*10^2, és előbb hatványozol, mint szoroznál. Ha (-10)^2, akkor 100, mert akkor a (-10)-et emeled négyzetre, azaz szorzod meg önmagával, ami miatt eltűnik a mínusz.
2017. okt. 16. 15:34
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
Nincs olyan, hogy "attól függ". A -10 a négyzeten az 100.
2017. okt. 16. 15:41
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen.Köszönöm a válaszotokat!Én a dolgozatban 100- nak îrtam.Tehát,

-10^2=100,de emiatt téves volt a levezetés és.4- es lett a dolgozatom.:(

2017. okt. 16. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat, sajnos igen. Ha nincs zarojel, akkor -100. Ha lett volna, akkor a megoldasod jo lenne
2017. okt. 17. 00:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy érted, - (10*10)-re gondoltak, de -10*10 nek írták?

Ezt nevezem Eszelős szívatásnak. ( van egy ilyen című film, érdeme megnézni :-) )

2017. okt. 17. 20:46