Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki a fizika...

Segítene valaki a fizika házimban?

Figyelt kérdés

A feladat:

Egy U=100V-ra feltöltött (l= 5cm élű kocka alakú) síkkondenzátor lemezei közé egy 1000 V-tal felgyorsított elektront lövünk be. A kezdeti sebesség egyenesére szimmetrikus a kocka.

Az elektron töltése és tömege:

a) mekkora sebességgel érkezik az elektron a kondenzátor lemezekhez?

b) hány fokkal térül el a sebesség iránya?

c) mekkora az a minimális energia, amire fel kell gyorsítani az elektront, hogy ne ütközzön a lemezbe?


2010. máj. 29. 17:07
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:

A kérdésbe "1000 V-tal felgyorsított" nál elakadtam. milyen geometriával, mekkora úton? csak ennyi volt? valahogy tudni kéne az elektron impulzusát ( a tömeg után a sebesség számítható ha nem számítjuk azt hogy pöröghet is...)

Miután megvan a sebessége , a kondenzátorban levő térerősséget kel kiszámolni , ( egyszerű képlet) majd a rá ható erőt a térerősségből és a töltésből.

innen az elektron tömegével és a rá ható erő ismeretében a tér irányú elmozdulás számítható. az átrepülés ideje a térre merőleges sebességkomponens adja, ismeretében ez számítható, az átrepülési idő és a gyorsító erő ismeretében az eltérítő sebesség komponens számítható a kilépés pillanatában.

A képletek már nem jutak eszembe , és figyelembe kell venni a kondenzátor lemezei közti közeget is (vákuum vagy levegő) a térerősség miatt nem mind1!

2010. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hát köszi, de én meg még úgy sem értem, de már mindegy már lemásoltam másvalakiéről :p
2010. jún. 3. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!