Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem találok a KSH-n semmilyen...

Nem találok a KSH-n semmilyen kimutatást pálinkafőzdékkel kapcsolatban. Hogy érdemes erre rákeresni hogy találjak is valamit?

Figyelt kérdés
Pálinkafőző kisvállalkozásokat kell bemutatnom. Hol működnek, mennyi pálinkát főznek stb. Viszont sehol nem találok ezekről semmit még általánosságban sem. Hogy lenne érdemes rákeresni? Kezdek már ideges lenni hogy ezzel szenvedek és semmi...
2017. okt. 23. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a KSH a hibás, hogy te nem tudod, hogy hol kell keresni a dolgokat.

Alapból rugaszkodj el a KSH-tól..

1. Google-el keresnék pár vállalkozást.

2. E-cegjegyzek (alapadatok innen megvannak)

3. e-beszamolo ha mákod van, akkor a kiegészítő melléklet alapján megtudod mondani, hogy mennyit gyartott pontosan.


Ez a komoly verzió, ha szakdogába kell.


Ha csak középiskolába, akkor google.. és jöhet az összes ismertebb oldal cikkje.

Pl. 1 perc google +hvg-el megtaláltam, hogy 2015—ben 2millió liter készült el.

Ha meg nagyon aktuális akarsz lenni az is 2016-os adat lehet még(8millió liter) de teljesen felesleges középiskolába.. Mert az alapján is tudsz általánosítani.

2017. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szakdogába kell.

Igen a hvg-s cikkeket én is megtaláltam. Konkrétan 5 megyei nagyobb pálinkafőzdét szeretnék bemutatni, vagyis kínomban már azt sem tudom mit lenne jó bele írni.

Köszönöm a segítségedet!!! Hasznos volt! Ment a zöld!

2017. okt. 23. 17:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a legutolsó részem a szakdogámban (Pálinkafőzsébe bekapcsolódó kisvállalkozások) és ha általánosságban írok erről az szerintem kevés, ha meg kifejtem a pálinkafőzdéket az unalmas. :/
2017. okt. 23. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben szakdogáról van szó.. akkor sajnos annyit tudok mondani, hogy egy picit több időt kellett volna rászánni, bár még így sem veszett dolog.


Amennyiben a megyédben lévő 5 legnagyobb pálinkafőzdét szeretnéd bemutatni, azt kapásból lecsökkenteném 2-re.

Megkeresném google-el a megyédben lévő pálinkafőzdéket(biztosan mindegyiknek van weblapja, azon adószám, és már mehet is az e-cegjegyzek.

Emellett pár specifikus kérdést tartalmazó emaillel bepróbálkoznák a két adott cégnél. Lehet segítenek.


ecegjegyzekes adatokat illetően ha fent van a beszámoló.. na akkor nyert ügyed van.

Ha megy a számvitel, akkor nincs annyi lap, ami elég lenne.. olyan sokmindent tudsz írni róluk(tényleges, érdekes adatot)

2017. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy éve írom pont a szakdogát. Ehhez kapcsolódó rendezvényeken is voltam kint nyáron, rengeteget könyvtárban, kérdőíveztem, szóval nagyon sok időt szántam rá. Még egy hónap van a leadásig, ezt a kis részt hagytam utoljára. A hétvégéig be akarom fejezni teljesen.

Huhh köszönöm szépen a tippjeidet!:) Holnap majd folytatom mert ma este 7 körül elegem lett. Megfogadom a tanácsaidat!

2017. okt. 23. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!