Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megakadtam az alábbi fizika...

Megakadtam az alábbi fizika feladatok megoldásában. Valaki meg tudja őket oldani?

Figyelt kérdés

1. 6 tonna tömegű pótkocsit egy teherautó 30 s alatt egyenletesen gyorsít fel 72 km/h sebességre. Mekkora minimális sugarúnak kell lennie a vontatást biztosító összekötő vasrúdnak, ha annak szakítószilárdsága 1,2 N/mm2?


2. egy 30 kg tömegű láda csúszik le egy 40 fokos és 7 m hosszú lejtőn. A láda gyorsulása 1,5 m/s2. Mennyi a láda mozgási energiája a lejtő alján? Mekkora a ládára ható súrlódási erő munkája a lejtő végéig és mekkora a súrlódási tenyező értéke a láda és a lejtő között? Mekkora a láda mozgásának hatásfoka?


3.egyenletes vastagságú, négyzet alakú lemez egyik negyede hiányzik. Hol van a maradék test súlypontja, ha a négyzet oldala 50 cm hosszúságú? A négyzet negyede az aláábi kép szerint hiányzik: [link]


4. a felső végénél befogott, lefelé függő 20 méter hosszú, egyenletesen 2 mm átmérőjű alumíniumdrót mennyivel nyúlik meg önsúlyának hatására?


5. talajon fekvő 6 m hosszú egyenes és homogén rúd egyik végét 140N, másik végét 200N erővel lehet megemelni. Menyi a rúd súlya és hol van a rúd tömegkközéppontja?


6.valaki 5 m/s sebességgel fut egy álló busz felé. amikor a busztól 8 m távolságban van, a busz elindul 1 m/s2 gyorsulással és a futóval azonos sebességirányban. mennyi idő múlva éri utol a futó a buszt? ha a busz indulásakor a futó távolsága 10m, akkor utolérheti e az autóbuszt?



2017. okt. 27. 16:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Azért az kicsit elszomorít, hogy Főiskolán kell annyit tudni, mint gimi másodikban."

Szerintem első évfolyamban ősszel még csak a középiskolás tudásra tud alapozni a példák összeállítója is. Ezekben csak a gondolkodási készséget tudják feltupírozni. Belenézve egy régebbi műegyetemi fizika gyakorlat (első évfolyamos) jegyzetbe, ott sincs más, az a harmadik példa, hogy h magasságú ember állandó c sebességgel halad a föld felett g magasságban elhelyezett lámpa alatt, mekkora v sebességgel mozog az ember árnyékának végpontja a földön?


"megoldom neked, ha kell"

Egyszer a kérdésben kérte,egyszer meg a #5-ben, elvártad volna, hogy külön térdenállva könyörögjön még?

2017. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nem baj, hogy újra meg kért. Már annak is örültem. hogy nem olyan válaszokat kaptam, hogy te hülye paraszt ezeket tudni kellene. Másrészt jó párat el küldött nekem, szóval igazából nem tudok rosszat mondani. Egyébként igen ezek csak ismétlések, az eddigi tanultakat adják le.
2017. okt. 31. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!