Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » FONTOS! Fizika feladatban...

FONTOS! Fizika feladatban kellene segitség. (? )

Figyelt kérdés
A feladat elmagyarázni, hogy egy egyenlő oldalú háromszög keresztmetszetű fadarab a vizben van a hegyével lefele, kb félig ellepve vizzel, akkor só adagolása után miért emelkedik ki a vizből, és dől el az oldalára a fadarab? Meg tudom magyarázni, viszont nekem egy tudományos részletes magyarázat kellene, nagyon megköszönném!

2017. okt. 30. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Magyarázd el itt, majd meglátjuk mennyire "tudományos". Amúgy ha a magyarázatod jó, akkor mitől nem tudományos? Attól, hogy nem használsz felesleges szakszavakat, attól még tudományos lehet.


Szerintem akkor valami "tudományos", ha a bevezetőben és az összegzésben egyszerű szavakkal érthetően le tudja írni az ember amit akar. Ha nem ez történik, akkor okoskodás az egész a legtöbb esetben.


Nyílván ami közte van érdemi tárgyalás az már azért lehet komoly amit nem mindenki érthet meg. (felső matek, stb.)


Ha valami (ál) "tudományos" cikkben hasonló fogalmazásra találsz példát, mint ami a jogi bla-blákban van, akkor az többnyire semmi.

2017. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!