Meg tudná oldani valaki ezeket a feladatokat?

Figyelt kérdés

1. Mi a fémek előállításának lényege kémiai szempontból?

2. Hány tonna alumínium állítható elő 10 tonna timföldből? Számolj és válaszolj!

3. Hány tonna 80 tömeg% alumíniumot tartalmazó bauxitból lehet 1 tonna alumíniumot előállítani!

4. Ha alumínium és magnézium ötvözetének 3,9 grammját sósavban feloldjuk, 0,4 g gáz keletkezik. Mi az ötvözet tömeg%-os összetétele?

5. Hány gramm ónban van ugyanannyi atom, mint 1 g héliumban?

6. Hány tömeg% ólmot tartalmaz az az ólom-réz ötvözet, melyben 1 mol ólomatomra 5 mol rézatom jut?



2017. okt. 31. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebből neked kellene tanulnod, tudod-e?

Szívesen segítünk benne, de nem lenne jó, ha helyetted megcsinálnánk.

Azért van ekkora agyad, hogy használd is. Pl. az első kérdésnél gondolkozz el, hogy milyen formában vannak a fémek a földben?

És mi milyen formában szeretnénk? Akkor mit kell velük tenni?

2017. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
100%
Én meg tudom oldani. Sőt, gyorsan meg is oldottam őket. Ha leírod a tieidet, össze tudjuk hasonlítani.
2017. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!